Повернення товару

Питання: В мене недавно відбулася така ситуація: мій чоловік купив дитячі підгузники не того розміру, коли він прийшов у супермаркет, щоб обміняти на інше (упаковка була не пошкоджена) йому відмовили, пояснили тим, що це є товари для немовлят і вони не підлягають обміну.
Відповідь:

Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. №172. Відповідно до вказаного Переліку, не підлягають обміну (поверненню) товари для немовлят (пелюшки,  соски,  пляшечки для годування тощо). Разом з тим, законодавством на сьогодні не визначено якого віку дитину вважати немовлям, і, відповідно, законодавство не дає чіткої відповіді, які товари для немовлят вважати такими, що не підлягають обміну (поверненню).

У цьому випадку можемо звернутись до питання вікової періодизації, яка прийнята в психології та педагогіці. Так, відповідно до вікової періодизації психолога В. Крутецького новонародженою дитина є до 10 днів; немовлям - до 1 року; 1-3 роки – це ранній дитячий вік; переддошкільний період - 3-5 років.

В педагогіці Е. Еріксон виділив немовля як одну із стадій у розвитку людини - з моменту народження до одного року; з 1 до 3 років – це стадія раннього віку. І.П.Підласий запропонував педагогічну періодизацію, відповідно до якої  немовля  - 1-ий рік життя, перед-дошкільний вік  - від 1 до 3 pp. (Педагогіка (підручник). Зайченко І.B.).

Отже, загальноприйнято вважати немовлям дитину до 1 року. Виходячи з наведеного вбачається, що не підлягають обміну (поверненню) товари для користування дитини до 1 року.

 

Примітка: відповідь станом на 23 жовтня 2011 року, підготувала  Наталія Белічук.