Розірвання угоди на держзамовлення вагітною жінкою

Питання: Якщо я вагітна жінка, яка навчалася за держзамовленням і завагітніла, чи повинна я відшкодовувати кошти, що були затрачені на навчання? чи повинна я відпрацьовувати 3 роки після декретної відпустки?
Відповідь:

Відповідно до п. 9 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 року (із змінами та доповненнями), однією із поважних причин, які є підставою для розірвання випускником угоди на державне замовлення,  є те, що випускник - вагітна жінка.

Таким чином, вагітна жінка має право на розірвання договору, і ця причина вважається поважною. Разом з тим, п. 12 Порядку передбачає, що час перебування жінки у відпустці після закінчення вищого навчального закладу у зв'язку з вагітністю, пологами, доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до терміну роботи за призначенням.

 

Примітка: відповідь станом на 18 квітня 2011 року, підготував Володимир Кістяник.