Обмеження роботи за сумісництвом

Питання: Доброго дня шановні юристи. Допоможіть вирішити наступну проблему. Посадові особи місцевого самоврядування мають обмеження щодо роботи за сумісництвом, окрім педагогічної діяльності та медичної практики. Чи може такий працівник, будучи на виборній посаді, ще й працювати на 0, 25 ставки лікарем в районній лікарні?
Відповідь:

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 року (із змінами та доповненнями) депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю. Депутат місцевої ради, обраний секретарем сільської, селищної, міської ради, головою, заступником голови районної, обласної, районної у місті ради, працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом. Таким чином, депутат, який не працює на вказаних вище посадах, не має обмежень щодо іншої виконуваної роботи.

Разом з тим, згідно наказу Мінпраці від 28.06.1993 року №43 «Про затвердження положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Відповідно до цього наказу не вважається сумісництвом:

  • технічна, медична, бухгалтерська та інша експертиза з разовою оплатою праці.
  • виконання обов'язків медичних консультантів установ охорони здоров'я в обсязі не більш як 12 годин на місяць з разовою оплатою праці.

 

Примітка: відповідь станом на 03 лютого 2011 року, підготував  Володимир Кістяник