Питання по трудовому праву

Питання №209
Питання: Підкажіть, будь ласка, як правильно порахувати дні, на які продовжується випробувальний термін у зв'язку з перебуванням працівника на лікарняному. З лікарняного береться лише кількість робочих днів і таку саму кількість саме робочих продовжується? Чи можна десь прочитати, а то як так і знайшла. Однак знайшла на вашому сайті приклад наказу, за що вам щиро вдячна.
Відповідь: У ч. 3 ст. 27 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 року (із змінами та доповненнями) зазначається, що якщо працівник ... Читати повністю
Питання №191
Питання: Положены ли учителю отгулы за работу с выходные и праздничные дни? Мы возим детей на предметные олимпиады в субботу и в воскресенье, пишется приказ, что назначены ответственными за жизнь и здоровье детей, дежурим в выходные дни, на что тоже пишется приказ. Но сказали, что для учителей слово "отгул" не существует. Теперь объявили, что все субботы до 14 мая мы должны выходить на субботники по уборке территории населенного пункта. Районное начальство отрапортует, что все дружно работали, но у нас рабочая неделя фактически станет длиннее на один день, который не оплачивается. Какие документы регламентируют эти вопросы? Заранее спасибо!
Відповідь: В описаній Вами ситуації має місце порушення прав працівників, передбачених законодавством України про працю. ... Читати повністю
Питання №188
Питання: Якщо я вагітна жінка, яка навчалася за держзамовленням і завагітніла, чи повинна я відшкодовувати кошти, що були затрачені на навчання? чи повинна я відпрацьовувати 3 роки після декретної відпустки?
Відповідь: Відповідно до п. 9 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась ... Читати повністю
Питання №173
Питання: За яких причин випускник вищого медичного закладу освіти, що навчався на державному замовленні, може розірвати укладений договір про працевлаштування?
Відповідь: Відповідно до п. 9 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась ... Читати повністю
Питання №159
Питання: Доброго дня шановні юристи. Допоможіть вирішити наступну проблему. Посадові особи місцевого самоврядування мають обмеження щодо роботи за сумісництвом, окрім педагогічної діяльності та медичної практики. Чи може такий працівник, будучи на виборній посаді, ще й працювати на 0, 25 ставки лікарем в районній лікарні?
Відповідь: Відповідно до ст. 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 року (із змінами та доповненнями) ... Читати повністю
Питання №158
Питання: Яка штатна одиниця вихователя на одну групу з прибуванням дітей 10,5 годин, при 5 дневому робочому дні?
Відповідь: Згідно наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Типових штатних нормативів дошкільних ... Читати повністю
Питання №103
Питання: Будь-ласка, дайте відповідь: Яким чином робітники заводу можуть отримати заборгованість по зарплаті, якщо завод змінив власників? Завод уже рік не працює. Робітники не можуть звільнитись із заводу. Зміна власників відбулась через суд. Екс-власники кажуть, що на завод була здійснена рейдерська атака. Власником став колишній інвестор.
Відповідь: З інформації, яку Ви повідомили, вбачається, що на підприємстві змінились лише власники, а отже дія трудових договорів ... Читати повністю
Питання №18
Питання: Ми прийняли кілька працівників на підприємство на робітничі посади з випробувальним строком один місяць. Однак, вони пропрацювали лише тиждень, через особливі обставини на підприємстві ми змушені були перевести підприємство на простій. Чи можна за таких обставин продовжити строк випробувального терміну працівникам, адже одного тижня роботи було недостатньо для їх перевірки?
Відповідь:      Відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України (КЗпПУ), при укладенні трудового договору ... Читати повністю
Питання №63
Питання: Керівництво нашого підприємства вирішило ввести для працівників усіх структурних підрозділів колективну відповідальність за знищення, розкрадання, пошкодження майна підприємства. Однак, умови і підстави для такої відповідальності передбачені для усіх працівників однаково, незалежно від посади. Чи правомірна така позиція керівника і в яких випадках наступає колективна матеріальна відповідальність відповідно до законодавства?
Відповідь: За загальними підставами матеріальної відповідальності працівники несуть  матеріальну  відповідальність  ... Читати повністю