Питання №179
Питання: Мене було засуджено до 7 років позбавлення волі. Початок строку відбування покарання 16.09.2003 року, кінець строку 16.09.2010 року, термін покарання відбував в колонії . 25.12.2008 року постановою суду мені замінено невідбуту частину покарання більш м’яким на підставі ст. 82 КК України у вигляді виправних робіт. Виправні роботи відпрацював на волі з 09.02.2009 року. 16.04.2010 року постановою суду мене було звільнено умовно достроково від подальшого відбування покарання (яке фактично закінчувалося 16.09.2010 року) на 1 рік 3 місяці 15 днів. З 23.08.2010 року я перебуваю в СІЗО за скоєний новий злочин, мені хочуть добавити невідбуту частину покарання у вигляді 1 рік 3 місяці 15 днів. Питання : якщо термін покарання закінчується 16.09.2010 року, чи законно суд звільнив мене на 1 рік 3 місяці 15 днів, таким чином вийшовши за межі покарання встановленого вироком суду. Фактично мені покарання продовжили на 10 місяців. На мою думку 16.04.2010 року суд повинен був звільнити мене умовно достроково до 16.09.2010 року, тобто до кінця терміну покарання. 2) Чи законною є постанова суду від 16.04.2010 року?
Відповідь: Стаття 82 Кримінального кодексу України від 05.04.2001 року (із змінами та доповненнями) передбачає, що особам, що відбувають ... Читати повністю