Строк легалізації організації

Питання: Які строки розгляду заяви і винесення рішення про легалізацію сільської громадської організації шляхом повідомлення?
Відповідь:

Стаття 14 Закону України «Про об’єднання громадян» від 16.06.1992 р. (із змінами і доповненнями) передбачає, що легалізація   (офіційне   визнання)   об'єднань   громадян  є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або  повідомлення про заснування. Про   легалізацію  (офіційне  визнання)  об'єднання  громадян легалізуючий орган повідомляє у засобах масової інформації.

Згідно пункту 9 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок легалізації об’єднань громадян» від 26 лютого 1993 року №140 (із змінами та доповненнями) громадська організація, легалізована шляхом повідомлення  про її заснування, вноситься до книги обліку громадських  організацій, що ведеться легалізуючим органом.

У книзі обліку  громадських  організацій  зазначається:  дата надходження  документів,  назва  організації  і   місцезнаходження центральних  статутних  органів,  основна  мета  діяльності,  дата легалізації.

Разом з тим, вказані вище спеціальні нормативно-правові акти не передбачають строк розгляду заяви про легалізацію місцевої організації шляхом повідомлення. На практиці легалізуючі органи діють по аналогії закону та розглядають такі заяви у 3-денний  строк  з  дня  надходження документів (по аналогії розгляду заяви про   реєстрацію   місцевої  громадської  організаці). 

 

Примітка: відповідь станом на 23 грудня 2010 року.