Розмір державного мита

Питання: Який розмір оплати посвідчення підписів на заяві для легалізації громадської організації шляхом повідомлення посадовою особою ОМС? Чи може бути надана знижка 50%, якщо це молодіжна громадська організація? Знижка іде за засвідчення чи тільки за реєстрацію?
Відповідь:

Розміри ставок державного мита за вчинення нотаріальних  дій  виконавчими комітетами  сільських,  селищних,  міських рад встановлені статтею 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 р. (із змінами і доповненнями). Відповідно до Декрету розмір ставки державного мита за   засвідчення   справжності кожного підпису на документах становить 0,02 неоподатковуваного  мінімуму доходів громадян (0, 34 грн. за кожен підпис).

Стаття 4 Декрету передбачає пільги по сплаті державного мита, тобто категорії осіб, які звільняються від сплати державного мита. Наприклад, звільняються від сплати державного мита громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інваліди І та ІІ груп. Разом з тим, стаття 5 Декрету передбачає, що місцеві ради мають  право  встановлювати додаткові пільги для  окремих  платників  щодо  сплати  державного мита, яке  зараховується  до  місцевих  бюджетів.

Легалізація об`єднань громадян шляхом письмового повідомлення про заснування здійснюється безкоштовно.

 

Примітка: відповідь станом на 23 грудня 2010 року.