Місцева громадська організація

Питання: Чи є можливість здійснення діяльності місцевою громадською організацією не тільки в межах свого регіону?
Відповідь:

Відповідно до статті 9 Закону України "Про об'єднання громадян" від 16.06.1992 р. (із змінами і доповненнями)  об'єднання  громадян  України  утворюються і діють з всеукраїнським, місцевим та міжнародним статусом. До місцевих об'єднань належать  об'єднання,  діяльність  яких поширюється на території відповідної адміністративно-територіальної  одиниці  або  регіону.   До всеукраїнських  об'єднань  громадян  належать  об'єднання, діяльність яких поширюється на територію всієї України і які мають місцеві осередки у більшості її областей. Громадська організація  є  міжнародною,  якщо  її  діяльність поширюється на територію України і хоча б однієї іншої держави.

Таким чином, при реєстрації громадської організації засновники громадської організації мають право самостійно визначати статус громадської організації (тобто територію, на яку вона поширює свою діяльність). В разі, якщо організація зареєстрована як місцева, вона поширює свою діяльність на територію саме того регіону, який вказується в її статутних документах. Територія діяльності самостійно визначається місцевою громадською організацією (це може як місто, район, область, так і кілька міст, районів, областей). В разі, якщо громадська організація планує здійснювати діяльність на територію всієї України, слід вносити зміни до статутних документів, які теж підлягають обов'язковій реєстрації.

 

Примітка: відповідь станом на 13 травня 2011 року, підготувала Наталія Белічук.