Громадські організації

Питання №212
Питання: Плануємо створити організацію для реалізації некомерційних проектів: відродження загальнолюдських цінностей, антистресові тренінги для різних категорій населення, проведення різних акцій тощо. І, звичайно, фінансування цих проектів: гранти, пожертви тощо. Зараз визначаємо, як краще реєструватися: як благодійна чи громадська організація. На що звернути увагу при виборі форми? яка є різниця в функціонуванні? де можна почитати про переваги?
Відповідь: Насамперед, слід звернутись до визначення понять. Відповідно до статті 3 Закону України «Про об'єднання громадян» ... Читати повністю
Питання №197
Питання: Чи є можливість здійснення діяльності місцевою громадською організацією не тільки в межах свого регіону?
Відповідь: Відповідно до статті 9 Закону України "Про об'єднання громадян" від 16.06.1992 р. (із змінами і доповненнями)  об'єднання  ... Читати повністю
Питання №187
Питання: Доброго дня. Я збираюсь зареєструвати громадську організацію, одним з напрямків діяльності якої буде проведення тренінгів і семінарів. Що потрібно прописати в статуті ГО, щоб кошти, які будуть отримані від проведення тренінгів, не оподатковувались ? Дякую за відповідь.
Відповідь: Відповідно до частини 2 статті 21 Закону України “Про об‘єднання громадян” від 16 червня 1992 року об'єднання ... Читати повністю
Питання №168
Питання: Доброго дня! Маємо наступні питання у зв’язку з тим, що невдовзі будемо реєструвати громадську організацію. 1. Чи може громадська організація займатися благодійністю? 2. Якщо так, наскільки детальним має бути опис цього у статуті? 3. У початкових положеннях статуту, там де пояснюється основна мета організації, чи може поруч з освітньою та культурною діяльністю бути вказана і благодійна діяльність, чи це вже буде благодійна організація? Будемо дуже вдячні за відповідь!
Відповідь: Питання благодійництва регулюються  Законом України «Про благодійництво та благодійні організації» ... Читати повністю
Питання №164
Питання: Ми вирішили відкрити місцеву громадську організацію. Намірів реєструвати громадську організацію як юридичну особу немає, тому вирішили легалізувати місцеву організацію шляхом повідомлення. Але у міському відділі управління юстиції нам повідомили, що однієї заяви в даному випадку не вистачає, потрібно Статут та все інше, що реєстрація шляхом повідомлення здійснюється тільки як філія вже створеної громадської організації. Підкажіть, будь ласка, це дійсно, що якщо маєш намір зареєструвати громадську організацію шляхом повідомлення потрібно затверджувати Статут та реєструвати як юридичну особу?
Відповідь: Відповідно до статті 17 Закону України «Про об'єднання громадян» від 16.06.1992 р. (із змінами і доповненнями) громадські ... Читати повністю
Питання №156
Питання: Які строки розгляду заяви і винесення рішення про легалізацію сільської громадської організації шляхом повідомлення?
Відповідь: Стаття 14 Закону України «Про об’єднання громадян» від 16.06.1992 р. (із змінами і доповненнями) передбачає, ... Читати повністю
Питання №155
Питання: Який розмір оплати посвідчення підписів на заяві для легалізації громадської організації шляхом повідомлення посадовою особою ОМС? Чи може бути надана знижка 50%, якщо це молодіжна громадська організація? Знижка іде за засвідчення чи тільки за реєстрацію?
Відповідь: Розміри ставок державного мита за вчинення нотаріальних  дій  виконавчими комітетами  сільських,  селищних, ... Читати повністю
Питання №154
Питання: Засвідчувати підписи на заяві для легалізації громадської організації шляхом повідомлення може секретар сільської ради? Чи можете Ви дати посилання на зразок форми такого засвідчення?
Відповідь: Стаття 37 Закону України «Про нотаріат» від 2 вересня 1993 року (із змінами та доповненнями) передбачає, що у ... Читати повністю
Питання №153
Питання: При створенні сільської громадської організації на кого слід подавати заяву про подання шляхом повідомлення - на виконавчий комітет сільради чи на безпосередньо голову сільради/виконавчого комітету?
Відповідь: Відповідно до пункту 9 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок легалізації ... Читати повністю
Питання №152
Питання: МГО створена шляхом повідомлення, не має права власності і не є юридичною особою. Чи необхідно ставати на облік в відділ статистики, пенсійний фонд, податкову (статус неприбутковості) і т.д.?
Відповідь: Відповідно до статті 87 Цивільного кодексу України юридична  особа  вважається  створеною  з дня її державної ... Читати повністю
Страницы:   1 | 2