Заміна печатки

Питання: Доброго дня! Наша фірма змінила назву та юридичну адресу, відповідно, у нас виникла потреба у заміні печатки. Підкажіть, будь-ласка, як це здійснити. Наперед дякую!
Відповідь:

До 21 лютого 2011 року для виготовлення печатки підприємства (у тому числі і при заміні печатки) потрібно було отримати дозвіл відповідного органу Міністерства внутрішніх справ України (МВСУ) за місцем реєстрації підприємства. Однак, 21 лютого 2011 р. набув чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України (МВС) від 11.01.2011 № 5 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу МВС від 11.01.99 N 17". На підставі цього наказу втратив чинність наказ МВС від 11.01.99 № 17 "Про затвердження інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам і організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів".

Станом на сьогодні вказаний дозвіл не потрібен, і для того, щоб виготовити печатку, достатньо звернутись з відповідним замовленням до спеціалізованого підприємства, яке займається виготовленням печаток та штампів. Для виготовлення печатки спеціалізованим підприємствам, як правило, подаються свідоцтво про державну реєстрацію підприємства, довіреність (якщо печатку замовляє уповноважена особа за дорученням), наказ по підприємству (якщо замовляється виготовлення додаткових печаток).

При цьому, печатки, які вже неактуальні, фізично знищуються підприємством. Станом на сьогодні питання знищення печаток законодавством не врегульовано, однак на практиці підприємства, як правило, створюють для цього комісію чи призначають відповідальну особу і складають акт про знищення.

 

Примітка: відповідь станом на 19 квітня 2011 року, підготувала Наталія Белічук.