Виклик відповідача

Питання: Шановні юристи! Чи можна подати позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням в зв’язку з відсутністю в ньому більше шести місяців, якщо місце перебування особи ( відповідача) не відоме. Як його повідомляти і хто це повинен робити? Дякую.
Відповідь:

Справи щодо захисту захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, розглядаються у порядку цивільного судочинства (стаття 15 Цивільного процесуального кодексу України, далі ЦПКУ).

Стаття 119 ЦПКУ передбачає, що позовна заява повинна містити, зокрема, ім’я відповідача, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі. Разом з тим, відповідно до статті 110 ЦПКУ позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи). Таким чином, Ви на свій вибір як позивач можете пред'явити позов за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Виклик відповідача здійснюється судом судовою повісткою про виклик (частина 1 статті 74 ЦПКУ). Відповідач, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи(частина 9 статті 74 ЦПКУ).

 

 

Примітка: відповідь станом на 03 березня 2011 року, підготувала Наталія Белічук