Подтверждение перехода фамилии

Питання: Для получения иностранного гражданства необходимо подтвердить переход фамилии от моего деда к матери и потом ко мне. Возможно ли в судебном или ином порядке признать факт моего родства с дедом. Я проживаю не в Украине, а за рубежом.
Відповідь:

Факт родинних відносин з Вашим дідом можливо встановити лише в суді в порядку окремого провадження, як факту, що має юридичне значення. Для цього подається заява, у якій повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт. До заяви слід додати докази, які підтверджують наявність родинних зв’язків з дідом.

 

Однак, справа у тому, що відповідно до статті 257 Цивільного процесуального кодексу України така заява подається до суду за місцем проживання заявника. Підсудність  справ  за  заявою  громадянина України, який проживає  за  її  межами,  про встановлення факту, що має юридичне значення,   визначається   за   його   клопотанням  ухвалою  судді Верховного Суду України.

 

Примітка: відповідь станом на 08 листопада 2010 року.