Оскарження постанови про порушення Правил дорожнього руху

Питання: Доброго дня. Я хочу дізнатися куди мені звернутися, в який державний орган, щоб оскаржити постанову про порушення правил дорожнього руху. Допоможіть, бо дуже не хочеться сплачувати штраф.
Відповідь:

Відповідно до статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) оскаржити постанову посадової особи (в даному випадку посадової особи УДАІ УМВСУ) про накладення адміністративного стягнення Ви можете у вищестоящий орган або вищестоящій посадовій особі (до начальника УДАІ УМВС області), або до суду. Постанову уповноваженого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути скасовано або змінено за протестом прокурора керівником відповідного органу, а також незалежно від наявності протесту прокурора - керівником вищестоящого органу.

 

Стаття 289 КУпАП передбачає, що скаргу  на  постанову  по    справі    про    адміністративне правопорушення  може  бути  подано  протягом  десяти  днів  з  дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо  якої  винесено  постанову, може  бути  поновлено  органом  (посадовою  особою),   правомочним розглядати скаргу.

 

З моєї практики можу зазначити, що найбільш ефективним є оскарження постанови до суду. Для оскарження постанови про адміністративне правопорушення Вам слід звертатись до суду з позовною заявою про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України. Більше того, відповідно до частини 4 статті 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову в справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

 

Якщо ж Ви звернетесь з оскарженням постанови в досудовому порядку - найбільш ймовірно, що Ви лише втратите час. Що стосується обгрунтування позовної заяви, то у кожному конкретному випадку, виходячи з обставин справи, слід доводити, що постанова винесена незаконно, з порушенням порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення та норм КУпАП, що призвело до незаконного притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення, а також обгрунтовувати, що немає достатніх доказів Вашої вини.

 

Примітка: відповідь станом на 08 листопада 2010 року.