Питання відповіді


Шановні відвідувачі! У цьому розділі Вашій увазі пропонуються запитання, які з практики найчастіше задаються юристам, та відповіді них.  Питання-відповіді розміщені для ознайомлення, разом з тим, кожна правова ситуація унікальна і універсальної відповіді на усі випадки життя не існує. Задати своє питання та отримати кваліфіковану відповідь Ви можете, скориставшись електронною формою «Задати питання спеціалісту» або ж сконтактувавшись з автором проекту (розділ Контакти).

 

Категорії: Трудове право | Земельне право | Цивільне право | Цивільний процес | Захист прав споживачів | Громадські організації | Реєстрація юридичних осіб та підприємців | Адміністративний процес | Соціальне забезпечення | Спадкове право | Сімейне право | Кримінальне право | Кримінальний процес | Господарське право | Різне |

Останні запитання:
Питання №221
Протокол показів свідка ДТП оформлений без моєї участі - я учасника руху, перешкоду руху якому буцім-то створив, не бачив - він з'їхав з місця ДТП. Чи дійсні на суді ці покази?
Питання №220
Добрий день. Наші МАФ (ларьки) розміщені на землі міської ради згідно договорів земельних сервітутів, які діють до 29.05.2015року.Міська рада приймає 18.12.2011 року рішення,про надання в оренду цієї ж землі третій особі, яка в свою чергу перевозить наші ларьки (без будь яких пояснень, окрім "це земля моя") в інше місце. Місцева влада ніяк на це не реагує, окрім усних пояснень,"що оренда має перевагу над сервітутом. Скажіть, будь-ласка, наскільки дії міської ради і третьої особи є правомірними або неправомірними. Буду вдячний за відповідь!
Питання №216
Доброго дня! В 2010 році моя сім'я придбала земельну ділянку, яку згодом приватизувала. Проте користуватися нею не можемо, так як під'їзд до даної ділянки не передбачено. Попередній власник проїзджав використовуючи земельну ділянку сусідки, нам же вона відмовила у наданні проїзду. Ми звернулися до сільської ради із заявою про надання нам під'їзду до нашої земельної ділянки. Однак сільська рада нам відмовила зіславшись на те, що даний під'їзд не передбачений у плані та порекомендувала звернутись до суду. Звернувшись до юридичної консультації нам пояснили, що звертатись до суду марна справа, так як суд відмовить нам у задоволенні позову тому що земельна ділянка сусідки є не приватизованою, а тому не є її власністю. Порадьте, будь ласка, чи все таки може врегулювати даний спір сільська рада без звернення до суду? І що необхідно робити якщо сільська рада нам відмовляє? Заздалегідь вдячні за надану відповідь.
Питання №214
В мене недавно відбулася така ситуація: мій чоловік купив дитячі підгузники не того розміру, коли він прийшов у супермаркет, щоб обміняти на інше (упаковка була не пошкоджена) йому відмовили, пояснили тим, що це є товари для немовлят і вони не підлягають обміну.
Питання №213
Доброго дня. У моєї бабусі в селі є будинок і невелика ділянка (не пам’ятаю скільки сот) біля нього. Вона хоче передати мені його у спадок, але це все не приватизоване. Скажіть, будь-ласка, як нам ліпше зробити: приватизувати спочатку на бабусю і скласти заповіт, чи просто скласти заповіт, а після смерті (надіюся це буде ще не скоро) приватизувати на себе. Гарно дякую.
Питання №212
Плануємо створити організацію для реалізації некомерційних проектів: відродження загальнолюдських цінностей, антистресові тренінги для різних категорій населення, проведення різних акцій тощо. І, звичайно, фінансування цих проектів: гранти, пожертви тощо. Зараз визначаємо, як краще реєструватися: як благодійна чи громадська організація. На що звернути увагу при виборі форми? яка є різниця в функціонуванні? де можна почитати про переваги?
Питання №211
Підкажіть, будь ласка, при виключенні одного учасника товариства, чи підписує цей учасник додаток №1 (зміни до статуту) або його підписують лише ті учасники, що залишилися у складі? І з якого моменту даний учасник вважається виключеним: з моменту прийняття рішення зборами про його виключення або з моменту державної реєстрації цих змін?
Питання №210
Добрый день! Скажите, пожалуйста, как сейчас можно оформить субсидию частному предпринимателю, если мы отчет сдаем за год, а справку требуют о доходах за 6 месяцев?
Питання №209
Підкажіть, будь ласка, як правильно порахувати дні, на які продовжується випробувальний термін у зв'язку з перебуванням працівника на лікарняному. З лікарняного береться лише кількість робочих днів і таку саму кількість саме робочих продовжується? Чи можна десь прочитати, а то як так і знайшла. Однак знайшла на вашому сайті приклад наказу, за що вам щиро вдячна.
Питання №208
Ми живем у самому кінці провулку. Дерево сусіда росте так, що його гілки нахилені через паркан на дорогу загального користування, що заважає проїзду до нашого будинку. Тому ми зрізали вказану гілку дерева поза межами земельної ділянки власника без його згоди. Як результат, виникла неприємна суперечка. Сусід, щоб нам дошкулити, миє своє авто перед нашими воротами. Як бути в данній ситуації? Допоможіть, будь-ласка! Дякую!