Внесення змін до Статуту – нове в законодавстві

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств" від 17.11.2009 № 1720-VI внесено зміни в ряд законодавчих актів України, у тому числі в Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003, № 755-IV.

Змін зазнала і стаття 29 Закону, яка регулює порядок державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи. Нова редакція статті (діє з 16.12.2009 р.) передбачає, що для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:

  • заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;
  • примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;
  • оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;
  • два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;
  • документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

Таким чином, після відповідних змін, крім рішення про внесення змін до установчих документів, як це було раніше, юридична особа повинна також подати документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів.

Разом з тим, в Законі не передбачено, яким саме повинен бути цей документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів. З огляду на ситуацію вбачається, що він повинен містити повну інформацію, відповідно до статутних документів, про те, який орган є правомочним приймати вказане рішення, чи дотримано прописаної процедури при прийнятті рішення, чи за наявного представництва учасників орган повноважний (правомочний) приймати рішення, чи достатньо голосів повноважних осіб для прийняття рішення тощо.

У рубриці «Зразки документів» для ознайомлення розміщено документи для внесення змін до Статуту, які не пов’язані зі зміною учасників, на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю, а саме зразок оформлення змін до Статуту, зразок Протоколу про внесення змін; зразок оформлення документу, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін.