Новини та події

Судова практика. Оренда землі єдиним масивом співвласниками майна.

Cуд першої інстанції прийшов до помилкового висновку про порушення рішенням сільської ради прав позивача на оренду земельної ділянки; подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі, не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень (аналіз адміністративної справи за результатами розгляду в апеляційній інстанції).

Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (адміністративне судочинство)

Кодекс адміністративного судочинства України (КАС України) передбачає участь сторін, інших учасників судового процесу, в судових засіданнях в режимі відеоконференції. Детальніше про цю процесуальну можливість в розділі «Консультації».

Землі для ОПГ, набуті до 1 січня 2002 року

Правовий статус земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення особистого підсобного господарства, набутих громадянами до 1 січня 2002 року, залежав від того, коли саме та у якому порядку громадянин набув право на цю земельну ділянку. Неправильне трактування правового статусу таких земельних ділянок, порядку та підстав набуття їх у власність та користування і досі призводить до порушення прав землевласників та землекористувачів.

Судова практика. Оскарження постанови ДАІ.

При винесенні постанови про притягнення до адміністративної відповідальності службовою особою ВДАІ було грубо порушено права особи, що притягається до адміністративної відповідальності, в чому вбачається неправомірність дій цієї службової особи (аналіз адміністративної справи за результатами розгляду в першій інстанції).

Судова практика. Оренда землі.

Прострочення виплати орендної плати по договору оренди землі не є істотним порушенням договору, достатнім для його розірвання за рішенням суду (аналіз цивільної справи за результатами розгляду в апеляційній інстанції).

Розділ «Консультації»

Інтернет-проект jurist.cv.ua доповнено новим розділом – Консультації. У цьому розділі ми будемо розміщувати консультації, правовий аналіз, статті на актуальну правову тематику та з різноманітних питань правозастосування.

З Днем юриста!

Усіх колег, представників юридичної професії, студентів-юристів, науковців, викладачів, клієнтів та усіх тих, хто цікавиться питаннями юриспруденції, щиро вітаємо з Днем юриста.

Внесення змін до Статуту – нове в законодавстві

У рубриці «Зразки документів» для ознайомлення розміщено документи для внесення змін до Статуту, які не пов’язані зі зміною учасників, на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю.

Перехідна таблиця КВЕД

Розміщено для ознайомлення Перехідну таблицю КВЕД  ДК 009:96 - ДК 009:2005 - КВЕД  ДК 009: 20__ (NАCE, rev.2-2006).

Зміни до постанови Пленуму ВСУ № 7

Пленум ВСУ вніс зміни та доповнення до постанови від 16 квітня 2004 р. № 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ». Відповідна постанова прийнята 19 березня 2010 р. № 2.

 

Страницы:   1 | 2