Консультації та правовий аналіз

Судова практика. Оренда землі єдиним масивом співвласниками майна.

Cуд першої інстанції прийшов до помилкового висновку про порушення рішенням сільської ради прав позивача на оренду земельної ділянки. Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі, не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень. Підставою відмови у погодженні проекту відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. (Апеляційна інстанція, адміністративне провадження).

Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (адміністративне судочинство)

Кодекс адміністративного судочинства України (КАС України) передбачає участь сторін, інших учасників судового процесу, в судових засіданнях в режимі відеоконференції, але мало хто користується цією можливістю.

Судова практика. Оскарження постанови ДАІ

Внаслідок того, що при винесенні постанови про притягнення до адміністративної відповідальності службовою особою ВДАІ було грубо порушено права особи, що притягається до адміністративної відповідальності, такі дії службової особи є неправомірними, а винесена нею постанова про притягнення до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню (перша інстанція, адміністративне провадження).

Судова практика. Оренда землі.

Прострочення виплати орендної плати по договору оренди землі не є істотним порушенням договору, достатнім для його розірвання за рішенням суду (апеляційна інстанція, цивільне провадження).

Про приватну власність на землі природно-заповідного фонду

Аналіз питання щодо можливості та порядку безоплатної приватизації земельних ділянок, які за своїм цільовим призначенням віднесені до земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення.

Право оренди землі і право земельного сервітуту

За своєю правовою сутністю сервітутне користування відрізняється від користування на правах оренди, а тому право оренди і право сервітуту не можна ототожнювати. В статті аналізуються основні відмінності оренди земельної ділянки від земельного сервітуту.

Особистий строковий сервітут

Правове регулювання питання укладення договорів особистого строкового сервітуту для розміщення малих архітектурних форм (МАФ)

Вирішення межових спорів

Розміщено зразок протоколу узгоджувальної комісії з розгляду земельних спорів з приводу суміжного землекористування, а також консультацію щодо правового регулювання вирішення земельних спорів органами місцевого самоврядування.


Дозвіл на зняття та перенесення родючого шару ґрунту

Верховна Рада України планує доповнити Закон України «Про охорону земель» від 19.06.2003 р. статтею 371 щодо спеціального дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву. Відповідну постанову Верховна Рада України прийняла 04.03.2010 р.

Страницы:   1 | 2